Dovolená od nás   |   Cestovní pojištění   |   Kontakt   |   Last Minute tisk
DESTINACE
OKRUŽNÍ PLAVBY
POZNÁVACÍ OKRUHY
SPECIÁLNÍ NABÍDKA


Ciénaga de Zapata
Celou jižní část provincie Matanzas zabírá poloostrov Península de Zapata, který je též známý pod názvem Ciénega de Zapata. Takřka celý tvoří rozlehlý národní park, který se rozléhá na zdánlivě nekonečných mokřinách střídaných překvapivě hustými lesy. Zdejší krajina je divoká a takřka nedotčená civilizací. Je ekologicky nejvýznamnější oblastí na Kubě. Poloostrov je protkán četnými řekami a lagunami, husté mangrovy vytvářejí ideální životní prostředí pro vzácné vodní ptáky, proto je Ciénega de Zapata nejvyhledávanějším revírem ormitologů. Podnebí si zde udržuje stálou vlhkost typickou pro tropické oblasti.

Bránou do této velké přírodní oblasti je osada La Boca u jezera Laguna del Tesoro, kde je možné navštívit krokodýlí farmu (Criadero de Cocodrilos) a vidět i menší krokodýlí show nebo okusit krokodýlí pečínku. Hlavním cílem výletních plaveb přírodními lagunami je indiánská osada Guamá, která tvoří přírodní skanzen se sochami indiánů kmene Taíno v životní velikosti. Velká část tohoto skanzenu byla postavena u břehu jezera přímo nad vodní hladinou na mohutných kůlech. Zde se také nachází rušné rekreační centrum s hotelem. Na pobřeží Karibského moře je velmi navštěvovaným místem skalní prohlubeň „Caleta Bueta“, asi 8 km východně od Playa Girón, kde je křišťálově čistá voda a výborná chráněné místa na opalování. Největšímu zájmu se pochopitelně těší Zátoka sviní (Bahía de Cochinos), ve které se v roce 1961 neúspěšně pokusili vylodit vojáci podporovaní Spojenými státy. Tato událost je podrobně popsána v muzeu na Palya Girón. Poloostrov nabízí dostatek turistických atrakcí, a jeho návštěvníci se zde mohou zabavit i na několik dní.

Nejbližší výletní oblastí je:
Finca Fiesta Campesina – malá zoologická zahrada je výkladní skříní kubánské fauny a flóry. Je umístěna na pozemku připomínající venkovský ranč a návštěvníkům mimo jiné představuje vesnický život na Kubě. Je možné se zde dozvědět podrobnosti o tradičním kubánském jídelníčku, o oblíbených nápojích, o zdejších řemeslech, sledovat ruční výrobu doutníků, ochutnat čerstvě upraženou s neobyčejně silnou kávu a napít se čisté třtinové šťávy známé pod názvem guarapo.

Vesnice Australia je známá jako základna a hlavní stan z roku 1961, odkud z prostor cukrovaru řídil Fidel Castro obranu proti invazi v Zátoce sviní. Museo de la Comandancia navzdory svému sugestivnímu názvu přibližuje návštěvníkům především dějiny celé oblasti a zejména dokumentuje na fotografiích život ve vesnici Australia a také sousední osady Jagüey Grande.

Boca de Guamá
a Guamá je především oblíbeným místem turistů přijíždějících z Havany a z Varadera. Nachází se zde replika původní indiánské vesnice kmene Taíno, krokodýlí farma „Criadero de Cocodrilos“ a největší vnitrozemské jezero na Kubě – Laguna de Tesoro.
 
 
Destinace v oblasti


Apropos
(c) 2024   Webdesign InternetPro Factory