Dovolená od nás   |   Nabídka Letenek   |   Cestovní pojištění   |   Kontakt tisk
DESTINACE
OKRUŽNÍ PLAVBY
POZNÁVACÍ OKRUHY
SPECIÁLNÍ NABÍDKA

Animovaný Banner

salsa_dance
Dominikánská republika
Dominikánská republika leží spolu s Haity na ostrově Hispaniola a patří vedle Kuby, Jamajky a Portorika do skupiny ostrovních zemí Velké Antily. Sever Hispanioly omývá Atlantický oceán, jih Karibské moře.

Ostrov byl objeven v r. 1492 Kryštofem Kolumbem. Do roku 1795 byla Dominikánská republika španělskou kolonií, pak střídavě pod vládou Francie, Haiti a Španělska. Od roku 1865 je samostatný stát. Obyvatelstvo tvoří z větší části mulati a černošské obyvatelstvo, bílých kreolů je asi pětina, přítomni jsou i asiaté.

KDY SE SEM VYDAT ?
Podnebí je zde vlhké tropické, proto se pro dovolenou můžete rozhodnout v kteroukoliv roční dobu. Teploty se pohybují od 25 - 35 °C. Samozřejmě, že pro evropany je nejpříjemnější trávit dovolenou v Karibiku v období, kdy je u nás zima.

Tepl./srážky/svit

I.

II.

III.

IV.

V.

VI.

VII.

VIII.

IX.

X.

XI.

XII.

den °C

29

29

28

28

29

29

29

29

29

30

30

29

noc °C

20

20

19

19

20

21

22

23

24

23

23

23

moře °C

28

27

27

26

26

27

28

28

28

28

29

29

srážky - mm

9

8

8

8

7

9

9

10

8

9

7

11

sl. svit - h/den

6

6

6

6

8

7

8

8

9

9

8

7


Známá turistiká místa

Santo Domingo

Nejvýznamnějším a hlavním městem je Santo Domingo, které založili španělští dobyvatelé už v r. 1496 a je tak nejstarším Evropany založeným městem v Americe. Mezi hlavní pamětihodnosti patří koloniální jádro starého města, původní městské opevnění, přes 15 metrů vysoká krápníková jeskyně "Los Tres Ojos" s velkými stalagmity a stalaktity nebo rozsáhlá botanická zahrada. Z dalších pamětihodností jsou to dům Kryštofa Kolumba, Muzeum jantaru. Zajímavou kuriozitou je rovněž přesná kopie budovy Bílého domu ve Washingtonu. Východně od hlavního města, poblíž La Romana, leží malebná "vesnice umělců" Altos de Chavon (kromě katedrály zde stojí za shlédnutí místní muzeum, galerie a starověký amfiteátr).

Boca Chica
Je moderní hotelová zóna ležící pouhých cca 30 min. jízdy od letiště je lemována plážemí s bílým jemným pískem, průzračně čistým Karibikem a palmami. Na rozdíl od turistických středisek si stále uchovává autentický ráz s poklidným dominikánským způsobem života.

Juan Dolio
Asi 47 km východně od Santo Dominga leží toto středisko s korálovým pobřežím a krásnými plážemi s palmami. Toto místo je vhodné k potápění. V blízkosti leží Santo Domingo, La Romana, přírodní rezervace Haitises, ostrůvky Saona a Catalina jsou pro svou malou vzdálenost oblíbeným cílem výletů.

Punta Cana
Leží na východním pobřeží se rozprostírají dlouhé bílé pláže, které patří k nejhezčím v Karibiku. Nekončící palmové háje a tyrkysově zabarvené moře splní všechny sny o Karibiku. Ideální místo pro prožití klidné dovolené. Je turisticky nejvyhledávanějším a zároveň i nejatraktivnějším letoviskem. Vyznačuje se několik km dlouhou pláží Bávaro s bílým jemným pískem, která je lemována palmami a křišťálově čistým tyrkysově zbarveným mořem. Letovisko je vzdálené cca 3,5 hod. jízdy od hlavního města Santo Domingo. Oblíbené je zde potápění a výlety na okolní ostrovy Catalina a Saona.

Samana
Poloostrov Samana leží v severní části Dominikánské republiky. Najdete zde skutečně ještě nedotčené pláže jako z obrázkových knížek, nekonečné palmové lesy a bizardní řady kopečků. Je to výchozí místo k výletům na ostrůvek Cayo Levantado (Bacardi) Doporučujeme!.

Sosua
Sosua leží v severní části ostrova, cca. 15 km od letiště Puerto Plata. V zátoce je městská pláž s možností pěkného koupání, potápění.

Cabarete
Cabarete je vesnička ležící podél jedné z nejhezčích zátok v severní části Dominikánské republiky a patří mezi nejlepší místa pro windsurfing na světě. Je to ideální místo pro mladé a ty, kteří se mladí cítí.

San Juan
živější středisko, vhodné pro aktivní dovolenou pro všechny klienty nezávisle na věku. Ideální pro všechny druhy vodních sportů (zejména ráj pro surfaře). Vhodná je také poloha k podnikání fakultativních výletů za krásnými přírodními scenériemi.

Playa Dorada
Playa Dorada leží na severu Dominikánské republiky a je ideálním místem pro aktivní dovolenou. Je zde mnoho možností, zejména sportovních aktivit, které zahrnují i golf (golfová hřiště v Dom. republice jsou považována za jedna z nejlepších). Jen cca. 5 km je vzdáleno městečko Puerto Plata.

Puerto Plata
Na úpatí Pico Isabel de Torres (793 m) leží přístavní město Puerta Plata, postavené ve viktoriánském stylu s manufakturami na výrobu rumu. Na vrchol Pico Isabel jezdí lanová dráha. Na něm se tyčí socha Krista, monumentální stavbu po vzoru z Rio de Janeira.
 
 
Destinace v oblasti


Apropos
Cayo_Largo
(c) 2021   Webdesign InternetPro Factory