Dovolená od nás   |   Cestovní pojištění   |   Kontakt   |   Last Minute tisk
DESTINACE
OKRUŽNÍ PLAVBY
POZNÁVACÍ OKRUHY
SPECIÁLNÍ NABÍDKA


GOLF na Varaderu

MANSIÓN XANADU - lahůdka pro golfisty                                  
Dupont de Nemours
     

Varadero Golf Club
je první golfové hřiště s 18 jamkami na Kubě. Hřiště je navržené architektem Lesem Furberem, prezidentem kanadské společnosti Golf Design Services LTD (GDS). Zabírá úzký pás o délce cca 3.5 Km mezi hotely Breezes, Tuxpan, Bella Costa, Meliá Las Américas, Meliá Varadero, Sol Club Palmeras a Sol Club Sirenas. Budova dnešního golfového klubu “Mansión Xanadú” byla navržena architekty Cavarrocasem a Govantesem v červenci 1927.

Původním majitelem této exkluzivní nemovitosti byl americký multimilionář francouzského původu Irénee Dupont de Nemours, narozený v roce 1876. V roce 1927, ve věku 49 let, Dupont rezignoval na svou funkci prezidenta rodinného podniku. Hledal klidné místo, kde by trávil dlouhé chvíle volného času, a jako mnoho jiných Američanů ho nalezl na Kubě. Za 90 000 pesos koupil 180 hektarů pozemku na poloostrově Hicacos. Pozemek zahrnoval 8 km panenské pláže a skalnatou oblast Peňa de San Bernardino, kde vystavěl svou vilu s 11 pokoji a mnoha koupelnami, třemi terasami, sedmi balkóny a soukromým přístavištěm.

Tento čtyřposchoďový dům se nazývá Xanadú. V roce 1932 Dupont instaloval v domě největší varhany v soukromé rezidenci v Latinské Americe za 110 000 dolarů. Vzácné dřevo jako mahagon, cedr, indigovník a akácie, byly zvláště dovezeny ze Santiaga de Cuba pro stavbu střech, zábradlí sloupů, zatímco podlahy a koupelny byly obloženy kubánským, italským a španělským mramorem. Stavba tehdy přišla na 1.300.000 dolarů a byla dokončena v prosinci 1930.

Dupont na svých rozsáhlých pozemcích později zařídil i výstavbu silnice, vodovodu a elektrárny. V zahradách byly vysázeny kokosovníky, květinové záhony, banánovníky, papáje a avokádo. Aby se zvýšil tropický půvab místa, byly dovezeni papoušci různých druhů. Rovněž bylo postaveno golfové hřiště, navržené nejprve s 18 jamkami, ale nakonec postavené s devíti. První čtyři jamky vznikly na původním terénu a pro ostatní bylo třeba navézt zeminu. Stavba začala v prosinci 1931, ihned po dokončení však byla poškozena hurikánem, takže bylo nutné provést další úpravy. Celé hřiště se mohlo využívat pro hru až v roce 1936. Vždy patřilo společnosti Peñas de Hicacos S.A. Vždy existovala myšlenka vytvoření golfového klubu pro stálé členy, ale nikdy se neuskutečnila.

V březnu 1957 Dupont navštívil dům naposledy, ačkoliv jeho zaměstnanci pokračovali v práci. V prosinci 1963 byla rezidence přeměněna na restauraci “Las Américas” u příležitosti návštěvy kosmonautky Valentiny Těreškovové. Téhož dne pan Dupont zemřel ve Spojených státech ve věku 85 let.

TECHNICKÁ CHARAKTERISTIKA GOLFOVÉHO HŘIŠTĚ

 • 18 jamek; Par 72; 5 jamek Par 5 a 5 jamek Par 3, 8 zbývajících jamek je Par 4.
 • 6 269 metrů trasy mezi prvním Tee nebo výstupem a Greenem 18.

  Kombinují se tři styly golfové architektury:
  1. Klasický model s širokými uličkami vymezenými stromy, širokými a málo chráněnými greeny.
  2. Vyzývaný model neboli “Target Golf”, moderní styl s úzkými uličkami a velmi chráněnými greeny, obklopenými pískem a jezírky. Golfové hřiště Varadero má několik jezírek se slanou vodou přímo spojených s mořem, což je ojedinělá zvláštnost.
  3. Model "links", s jamkami umístěných na břehu moře, které sledují tvar pobřeží, čímž se moře stává další překážkou v rámci hry.

  Hřiště je možné rozdělit na dvě jasně odlišitelné zóny. První kolo od 1. do 9. jamky můžeme považovat za poněkud snadnější, druhé od 10. do 18. jamky je obtížné díky složitosti terénu, zejména jamky 11, 15, 16, 17, 18. To umožňuje, aby golfista zapojil všechny technické prvky podle přání.
  Golfové hřiště pokračuje ve svých ambiciózních projektech otevřením první školy golfu provozované profesionály PGA a instruktory Kubánské golfové federace.
  Kvalita struktury areálů (areál 300 m pro dlouhou hru, 2 putting greens, 1 shipping green, 2 bunkers) umožňují rozvíjet učení na jednotlivých areálech, používání pomůcek, golfových holí, míčků. Každý, kdo si přeje být zasvěcený do tajů tohoto sportu, má možnost účastnit se instruktážních setkání trvajících jednu hodinu vždy od 9.00 hodin s maximálně čtyřmi žáky na jednoho instruktora.

  Akademie golfu nabízí různé programy podle dispozic, pravidel a etiky tohoto sportu na mezinárodní úrovni a je otevřená pro profesionály a jejich žáky, kteří si přejí vychutnat tento vzrušující sport v krásném prostředí našich pláží a naší kultury.

  Club House Varadero Golf Club tvoří recepci pro golfisty v Caddie House, Pro-Shop a Sanck - Bar. Má zázemí a zkušenosti s organizací golfových turnajů. 2x se zde konalo velké finále European Challenge Tour.

 •   ceny GREEN FEE

  Zakoupení Green Fee v hotelové recepci

  GREEN FEE

  Meliá Las Américas

  42 CUC (42 USD)

  Meliá Varadero

  42 CUC (42 USD)

  Sol Palmeras

  42 CUC (42 USD)

    Uvedené ceny jsou veřejné. Naše kancelář zajišťuje výhodnější nákup - kontaktujte nás...

    ceny SERVIS

  Golf Card

  30 CUC (30 USD)

  Golf Clubs (Taylor Made)

  30 CUC (30 USD)

  Golf Lesson 50 min

  30 CUC (30 USD)

  Pull Cart

  5 CUC (5 USD)

  50 Practice Balls

  6 CUC (6 USD)

  Lockers

  1.50 CUC (1,50 USD)

    K uvedeným cenám si připočítává Varadero Golf Club přirážku 10%. Platba přímo v klubu. 

  Zaslat E-MAIL: ... požadavek - GOLF VARADERO ...

   
   
  Destinace v oblasti


  Apropos
  (c) 2024   Webdesign InternetPro Factory