Dovolená od nás   |   Cestovní pojištění   |   Kontakt   |   Last Minute tisk
DESTINACE
OKRUŽNÍ PLAVBY
POZNÁVACÍ OKRUHY
SPECIÁLNÍ NABÍDKA


Havana

Pokud nestrávíte alespoň jednu noc v Havaně, jako by jste ani nebyli na Kubě.

 Kubánské hlavní město je po několik století považované za bránu Golfského zálivu. Je bezpochyby i turistickým cílem par excellence největšího z antilských ostrovů. Jeho historické centrum bylo prohlášené za kulturní dědictví lidstva v roce 1982 a patří mezi chráněné pamatky UNESCO. Návštěva tohoto města je skutečným zážitkem. Pokud cestujete na Kubu, věnujte Havaně alespoň jeden den.

Založení Havany se datuje do roku 1519, kdy začalo na chráněném místě v zálivu pod pevností El Morro vyrůstat městečko San Cristóbal de La Habana, během času nejdůležitější přístav španělských lodí, které převážely do metropole bohatství Nového světa, a hlavní obchodní spojnice mezi oběma kontinenty.

Malá neoklasická budova Templete, postavená v roce 1828, je místem, kde vždy 16. listopadu obyvatelé Havany slaví konání první mše, a zároveň výchozí bod většiny turistických stezek po historickém jádru kubánského hlavního města.

Prohlídka města obvykle začíná na Plaza de la Catedral, na jednom z nejkrásnějších náměstí Havany. O víkendu žije náměstí čilým životem se stánky plnými ručně vyráběných předmětů a suvenýrů.

Jen několik kroků odtud je náměstí Plaza de Armas se slavnou katedrálou, v jehož okolí stojí pyšný hrad Castillo de la Real Fuerza (1577) – kde je dnes výstava nejvýznamnější umělecké keramiky Ostrova a na jehož věži se tyčí symbol města La Giraldilla, a palác generálních kapitánů (městské muzeum).

 Centrální Havana je jedna z nejkrásnějších a nejreprezentativnějších částí města. Dominantou je budova Capitolio Nacional, napodobenina Bílého domu v americkém Washingtonu. Zdejší stavba je však podstatně bohatší na detaily.

V těsné blízkosti se nachází populární restaurace la Bodeguita del Medio, oblíbené místo mnoha slavných osobností, kam turisté chodí ochutnávat koktejl Mojito. O něco dále je oblíbený bar Floridita, kde býval častým hostem „Papá Hemingway“ a popíjel své Daiquirí.

V části města San Francisco de Paula, pouhých patnáct kilometrů jihovýchodně od centra Havany, se nachází vila, ve které žil Ernest Hemingway dlouhých dvacet let.

 Fábrica de Tabacos Partagás je starobylá továrna na výrobu proslulých kubánských doutníků. Zde je možné pozorovat zručnou práci dělníků a zároveň si doutníky zakoupit v originálním balení. Také návštěva velmi zajímavého muzea Fundación Destilara Havana Club poblíž Plaza de San Francisco patří ke známým turistickým atrakcím Havany.

Marina Hemingway je největší jachetní přístav na Kubě. Malé městečko na kanálech je vybaveno vším, co jachtaři potřebují. K turistické nabídce patří také potápěčské výlety.

Moderní čtvrti Havany, především Vedado, poskytují nejrůznější možnosti, jak vychutnat denní i noční život kubánské metropole. Návštěvník rovněž nemůže vynechat procházku po známém nábřeží Malecón.

K večerním atrakcím bezesporu patří světoznámá taneční revue se třpytivými kostýmy Cabaret Tropicana. Návštěvníci Havany mají také možnost využít příjemného prostředí nočních barů s živou hudbou a pobavit se v tropicky žhavém rytmu salsy.
 
 
Destinace v oblasti


Apropos
(c) 2024   Webdesign InternetPro Factory