Dovolená od nás   |   Cestovní pojištění   |   Kontakt   |   Last Minute tisk
DESTINACE
OKRUŽNÍ PLAVBY
POZNÁVACÍ OKRUHY
SPECIÁLNÍ NABÍDKA


Kuba - královna Karibiku

O Kubě, velkém a krásném ostrově v Karibském moři se říká, že je "perlou Antil", "královnou Karibského moře", že se podobá osamělé hvězdě kubánské národní vlajky. Přirovnání Kubánců je realističtější. Představují si svůj ostrov jako dobromyslného, mžouravého aligátora, vylézajícího z vod Mexického zálivu a otáčejícího se za ostatními antilskými ostrovy, za Haiti, Portorikem a celou další plejádou, končící při venezuelském pobřeží Jižní Ameriky ostrovem Trinidad.


Kuba je z antilských ostrovů největší. Její rozloha činí 110 861 km2. Její "aligátoří tělo" měří sice od nejzápadnějšího k nejvýchodnějšímu mysu 1200 km, ale její průměrná šířka nepřesahuje 80 km. Kuba je obklopena hned čtverým souostrovím: na severním břehu jsou to souostroví Los Colorados a Sabana-Camagüey, na jižním Souostroví královnino a Los Canarreos.

Od Spojených států je Kuba oddělena pouze 180 km širokou Floridskou úžinou, spojující Atlantský oceán s Mexickým zálivem. O něco málo širší je úžina, která odděluje západní část Kuby od mexického Yucatanu; měří 210 km a odděluje Mexický záliv od Antilského moře. Jamajka leží jen 140 km od kubánské provincie Oriente - a 77 km odděluje východní břeh Kuby od břehů Haiti.

      

Podle zeměpisných vlastností, podnebí, složení půdy, dělí se Kuba obyčejně na čtyři přirozené oblasti: na západní, do níž se počítají provincie Pinar del Río, Havana a Matanzas, na oblasti (a zároveň provincie) Las Villas a Camagüey zaujímající střed ostrova, a na východní oblast, jež je tvořena provincií Oriente (tj. Východní). Provincie jsou dále rozděleny do menších celků, kterým se říká municipios.

Kuba je v poslední době objevovanou turistickou destinací Karibiku. Kvalitní hotelové zázemí, nádherné pláže, příroda, příjemní lidé a ekologické prostředí sem přitahuje stále větší množství turistů zejména z Kanady, Německa, Španělska, Itálie a Anglie.
 
 
Bez názvu
Kontak na naší kancelář
[ více ]
Kuba - královna Karibiku
O Kubě, velkém a krásném ostrově v Karibském moři se říká, že je "perlou Antil", "královnou Karibského moře", že se podobá osamělé hvězdě kubánské národní vlajky. Přirovnání Kubánců je realističtější. Představují si svůj ostrov ja...
[ více ]
Světem ve volném stylu
Nabízíme okružní plavby do exotických destinací v Karibiku, na Bahamské ostrovy, Bermudy nebo na Havajské ostrovy. Několik plaveb směřuje do Střední a Jižní Ameriky – Mexico, Panama, Columbia, Costa Rica, Equador, Peru, Chile, Argentina a Uruguay. Ve...
[ více ]
Apropos
(c) 2024   Webdesign InternetPro Factory