Dovolená od nás   |   Nabídka Letenek   |   Cestovní pojištění   |   Kontakt tisk
DESTINACE
OKRUŽNÍ PLAVBY
POZNÁVACÍ OKRUHY
SPECIÁLNÍ NABÍDKA

Animovaný Banner

salsa_dance
Navštivte Turecko
 … tajemný Orient, svůdné pobřeží, krásné pláže a nádherně teplé moře, dlouhé slunečné léto, jedinečné antické památky i neopakovatelné zázraky přírody jako je "bavlněný hrad" Pamukkale nebo „pohádkové komíny“ Kappadokie … to jsou pokušení, kterým je těžké odolat … Bylo by škoda nezkusit Orient na dosah.

Turecko je rozkročeno mezi dvěma kontinenty, jež symbolicky spojuje monumentální Bosporský most v Istanbulu, most mezi dvěma kulturami - křesťanskou a islámskou. Země svojí polohou, rozlohou (780 000 km2, z toho 97 % na asijském kontinentě) a počtem obyvatel (60 miliónů) patří mezi nejvýznamnější v celém regionu východního Středomoří a Blízkého východu. Velkou část vnitřního Turecka vyplňuje rozsáhlá náhorní plošina Anatólie, lemovaná téměř po celém obvodu horami. Nejvyšší z nich je 5 165 metrů vysoký bájný Ararat na severovýchodě země.

Turecké pobřeží je vedle Istanbulu hlavním turistickým lákadlem země. Zatímco vody Středozemního moře omývají v oblasti Antalye a Side krásné nekonečné písečné pláže, v oblasti Marmarisu a Bodrumu tvoří Egejské moře kouzelné zátoky obklopené svahy, pokrytými středomořskými piniemi.

      
 
 
Destinace v oblasti


Apropos
Cayo_Largo
(c) 2021   Webdesign InternetPro Factory