Dovolená od nás   |   Cestovní pojištění   |   Kontakt   |   Last Minute tisk
DESTINACE
OKRUŽNÍ PLAVBY
POZNÁVACÍ OKRUHY
SPECIÁLNÍ NABÍDKA


Pinar del Río
 Nejzápadnější kubánské provincii Pinar del Río by stačily jen dva z mnoha jejích atributů, aby přitáhla pozornost každého příchozího na Ostrov: přírodní rezervace UNESCO - Údolí Viňales a sklizeň nejlepšího tabáku na světě v kraji Vueltabajo.

Tato část Kuby je jediná, kde existují dvě rezervace biosféry v jediné provincii: Sierra del Rosario a Poloostrov Guanahacabibes.

Pohoří Sierra del Rosario spolu se Sierra de los Órganos tvoří rozsáhlé horstvo Cordillera de Guaniguanico, kde se soustředí největší krajinné a biologické bohatství oblasti. Národní park Údolí Viňales se rozkládá na 132 km2 Sierry de los Órganos a vyniká ohromujícími horami se svislými boky a zaoblenými vršky pokrytými bujnou vegetací, které jsou známé jako mogotes.

Obzvláště zajímavé je množství jeskyní v jejich okolí, které jsou velmi atraktivní ze speleologického hlediska. Jeskyně Cueva del Indio, kterou protéká splavná řeka San Juan a řeka Juan Miguel, a systém jeskynní Santo Tomás s více než 45 kilometry podzemních galerií představují velmi cenné přírodní útvary jako stvořené pro pěší turistiku. Jedna ze zelených stezek nejzajímavějších pro návštěvníky je stezka de los Acuáticos, která vede z hor Sierra del Infierno (kde žije venkovská komunita uctívačů vody, která má mít léčebné vlastnosti) až do údolí Dvou sester (Valle de Dos Hermanas), kde lze obdivovat ohromnou kresbu na stěně mogote nazvanou Pravěká zeď (Mural de la Prehistoria).

Pro turisty jsou zajímavé výlety do oblasti tabákových plantáží Viňales, kde je možné spatřit a navštívit místní dělníky pracující na tabákových plantážích. Ve stejnojmenném hlavním městě provincie Pinar del Río se doporučuje prohlídka centra města a návštěva světoznámé továrny na výrobu doutníků s možností zakoupení kubánských doutníků.
 
 
Destinace v oblasti


Apropos
(c) 2024   Webdesign InternetPro Factory