Dovolená od nás   |   Cestovní pojištění   |   Kontakt   |   Last Minute tisk
DESTINACE
OKRUŽNÍ PLAVBY
POZNÁVACÍ OKRUHY
SPECIÁLNÍ NABÍDKA


Potápění na Varaderu
Velice jemný písek a průzračná voda jsou hlavními přednostmi pečlivě udržovaných pláží vhodných pro všechny druhy rekreačních vodních sportů a zejména pro potápění.

Nejslavnější kubánská pláž a nejnavštěvovanější letovisko v zemi nabízí výborné podmínky pro potápění. U hotelu Club Tropical je mezinárodní středisko potápění. Zde se pořádají kursy pro začátečníky, pod dohledem instruktorů probíhají první ponory a organizují se výpravy k atraktivním místum potápění. Celkem se nabízí na 32 potápěčských míst přímo na Varaderu nebo v blízkém okolí.

  

Na Varaderu je zejména mírně skloněné písčité dno s krásnými korálovými skalami a útesy v blízkosti přilehlých ostrůvků.

Zvláště vyhledávaná zóna pro potápění je tzv. blue hole Ojo del Mégano, obrovská jeskyně v blízkých útesech zálivu Cádiz (u hranice s provincií Villa Clara), a podmořský park Cayo Piedras del Norte, první a jediná atrakce svého druhu rozkládající se na dvou námořních mílích čtverečních. Jeho atraktivita spočívá v potopených lodích a letadlech, které tvoří velmi atraktivní podívanou a navíc jsou úkrytem pro chráněnou faunu.

  

V důsledku tvaru mořského dna, relativně mělké hlouby a klimatických podmínek země za Obratníkem Raka je moře teplé a světlé, což představuje ideální podmínky pro život korýšů, mušlí a ryb. Korálové útesy nabízejí kontrastní barvy a rozmanité tvary a zároveň poskytují úkryt tisícům druhů ryb, z nichž 400 je poživatelných, dále bylo zjištěné 200 druhů mořských hub a 59 druhů korálů, 100 korýšů a 1400 druhů škeblí.
Krásy zdejšího podmořského světa s malebnými korály, barevnými rybami, mořskými hvězdicemi a dalšími formami podmořského života je možné pozorovat i z vyhlídkové poloponorky Varasub s kapacitou 48 míst, klimatizací a otevřeným barem Tropical, který nabízí nealkoholické nápoje a kubánský rum. Loď vyjíždí 6x denně od hotelu Super Club Puntarena a jedna plavba trvá téměř dvě hodiny.

Pro zájemce o potápění je k dispozici potřebné vybavení: láhve se stlačeným vzduchem, pásy s olověnou záteží a pod. 
Střediska potápění jsou vybavena lékařskou službou a účinným záchranným systémem, který umožňuje rychlou přepravu do specializovaných národních nemocnic s hyperbarickými komorami.

Zaslat E-MAIL: ... požadavek - POTÁPĚNÍ VARADERO ...

 
 
Destinace v oblasti


Apropos
(c) 2024   Webdesign InternetPro Factory