Časové pásmo: Kuba se řídí časem dle 75 poledníku na západ od Greenwiche, ale v období od října do dubna obvykle posune rafičky svých hodin o hodinu dopředu, aby lépe využila denní světlo. Kuba náleží do stejného časového pásma jako atlantické pobřeží USA , tedy do časového pásma jinak zvaného EST (East Standard Time)".
Lékařská péče: Je plně zajištěna. V turistických střediscích jsou k dispozici mezinárodní kliniky, lékárny a další zařízení, kde je poskytována péče na nejvyšší úrovni. Pohotovostní služba je turistům poskytována ve všech zdravotnických zařízeních v zemi. Kvalita kubánského zdravotnictví je mezinárodně uznávána , stejně jako vysoká kvalifikace kubánských lékařů.
Léky: Pokud pravidelně používáte nějaké léky, doporučujeme vzít si s sebou dávku postačující na celou dobu pobytu. Může se totiž stát, že se na Kubě takový lék neprodává. V opačném případě byste byli nuceni navštívit lékaře, aby Vám předepsal preparát stejných účinků.
Voda: Ve městech a v turistických střediscích je voda chlorována a je pitná. Můžete používat také balenou minerální vodu, která je vysoce kvalitní a je k dostání ve všech zařízeních cestovního ruchu.
Komunikace: Pro volání z Kuby do zahraničí je třeba vytočit nejprve 119, pak volací kód země a volané číslo. Pro volání na Kubu vytočte předčíslí pro volání do zahraničí (00), dále předčíslí Kuby (53), a nakonec místní předčíslí a volané číslo.
Oblečení: Doporučujeme volné bavlněné oblečení. V zimních měsících stačí lehčí vlněný svetr. Obuv by měla být lehká a pohodlná, nejlépe kožená nebo látková. Doporučujeme také používat kšiltovku nebo klobouk, který vás ochrání před slunečními paprsky.
Ochrana před slunečním zářením: Doporučujeme používat přípravky s vyšším ochranným faktorem, protože delší vystavení slunečním paprskům může způsobit spáleniny. Pro ochranu zraku je lépe používat sluneční brýle.
Cestování po Kubě: Kuba má širokou síť silnic a dálnic, značení odpovídá mezinárodním zvyklostem, jezdí se vpravo. Ve všech turistických střediscích je k dispozici pronájem aut, s řidičem i bez, stejně jako taxi a motorky. Lze využít místní pravidelné i charterové lety. V Havaně a na Varaderu funguje také systém autobusové dopravy pro turisty Vaivén, mezi většími městy lze použít vlakové spojení nebo pravidelné klimatizované autobusové linky Viazul.
Elektřina: Rozvod elektrického proudu je jednofázový, 110 V a 60 Hz. V některých hotelích je také rozvod 220 V a 60 Hz. Zásuvky jsou ale v obou případech většinou ploché (americký typ), doporučujeme proto adaptér.
Peníze: Pro platební styk s cizinci se používá kubánské konvertibilní PESO s označení CUC. Orientační kurz je 1EUR =1,24CUC nebo 1USD=0,93CUC. Obyvatelé používají místní peso s označením CUP. Jeho orientační kurz je 1EUR=35,6CUP nebo 1USD=26,5CUP. Vnitřní přepočet je zhruba 1CUC=28,6CUP. Banky jsou otevřeny v pracovní dny v době 9 - 15 hodin. Směnu peněz lze uskutečnit v každém hotelu. Na Kubě se akceptují platební karty, nejčastěji VISA a Mastercard, nesmí ale být vystaveny americkou bankou.
Doutníky: Z Kuby si smíte odvézt jedno větší balení doutníků (25 ks) v jednom zavazedle. Při kontrole na letišti se někdy požaduje účet za jejich nákup. Známe jsou především doutníky značky Chiba, Montecristo, Romeo y Julieta, Partagás, Bolivar, H. Upmann, Guantanamera, Vegas Robaina, Trinidad, Gloria Cubana a další. Doutníky se nedoporučují kupovat od pouličních prodavačů, mohu být pouze imitací pravých doutníků.