Dovolená od nás   |   Nabídka Letenek   |   Cestovní pojištění   |   Kontakt tisk
DESTINACE
OKRUŽNÍ PLAVBY
POZNÁVACÍ OKRUHY
SPECIÁLNÍ NABÍDKA

Animovaný Banner

salsa_dance
Tipy na výlety

Nevýznamnějším městem je Santo Domingo, které založili španělští dobyvatelé už v roce 1496 a je tak nejstarším Evropany založeným městem v Americe. Mezi hlavní pamětihodnosti patří koloniální jádro starého města, původní městské opevnění, přes 15 metrů vysoká krápníková jeskyně "Los Tres Ojos" s velkými stalagmity a stalaktity nebo rozsáhlá botanická zahrada. Zajímavou kuriozitou je rovněž přesná kopie Bílého Domu ve Washingtonu.

Altos de Chavon

Východně od hlavního města, poblíž La Romana, leží malebná "vesnice umělců" Altos de Chavon (kromě katedrály zde stojí za shlédnutí místní muzeum, galerie a starověký amfiteátr).

Playa Grande

Asi 3 km na sever od Rio San Juan je písečný záliv Playa Grande proslulý trhy s čerstvými mořskými plody, ovocem a zeleninou.

La Catalina

Poblíž jihovýchodního pobřeží se nachází neobydlený ostrůvek La Catalina, hustě porostlý kokosovými palmami a obklopen úchvatnou mořskou faunou, jež v dřívějších dobách sloužil za úkryt pirátům.

Poloostrov Samaná

Botanickým rájem, bývá nazýván poloostrov Samaná ležíci v severní části Dominikánské republiky. Najdete zde skutečně ještě nedotčené pláže jako z obrázkových knížek, nekonečné palmové lesy a bizardní řady kopečků. Od  tud je jen skok na ostrov Cayo Levantado, jemuž se říká Bacardi (romantické scenérie ostrova se staly kulisou pro reklamu na známý rum).

Jarabacoa

A zatoužíte-li po horském vzduchu, navštivte lázeňské městečko Jarabacoa v pohoří Cordillera Central, pověstné pěstováním květin a chovem koní, ideální místo pro pěší túry.

Barahona

Turisticky ještě neobjevená oblast, ležící jihozápadně od Santa Dominga, vás nadchne exotickou faunou a flórou. Oblast přímo vybízí k podnikání výletů za přírodními krásami (ekoturistika, jezero Enriquillo, ostrov Cabritos, národní park Jaragua, nádherné pláže Las Aguilas, Los Patos, Salinas, Ocoa, Palenque, Najayo, Bani…).

Juan Dolio
Asi 45 km východně od Santo Doiminga leží toto malé středisko se svým korálovým pobřežím a krásnými plážemi se štíhlými, vysokými palmami. Toto pobřeží je zvláště vhodné k potápění. Voda mezi mořským břehem a korálovým útesem je místy velmi mělká. Doporučujeme Vám vzít si sebou boty do vody. V hotelové zóně najdete malé restaurace a obchůdky. Juan Dolio je ideálním výchozím místem k poznávání ostrova a obyvatel Santo Domingo, La Romana, přírodní rezervace Haitises, ostrůvky Saona a Catalina jsou pro svou malou vzdálenost oblíbeným cílem výletů.

Punta Cana
Na východním pobřeží Dominikánské republiky se rozprostírají 40 km dlouhé bílé pláže, které nesporně patří k nejhezčím v Karibiku. Téměř nekončící palmové háje a tyrkysově zabarvené moře dávají obrázek Karibiku, jak si ho lidé představují. Je to ideální místo pro prožití klidné dovolené vzdálené od každodenního stresu, místo pro procházky po nádherných plážích a koupání v křišťálově čisté vodě. Hotelová zařízení nabízejí všechny možnosti vodních sportů a zábavných programů. Nejbližší středisko, provinční hlavní město Higuey je vzdáleno od Punta Cana asi 50 km. Higuey je nejslavnějším poutním místem země. Letiště v Punta Cana patří mezi jedno z nejkrásnějších na světě díky své architektuře a atmosféře.

Sosua

Sosua leží v severní části ostrova, cca. 15 km od letiště Puerto Plata. Zátoka Sosua je laguna s možností pěkného koupání, potápění nebo provozování různých vodních sportů. V centru Sosua najdete mnoho restaurací , kaváren a butiků. Večer můžete strávit za rytmů merengue v některé z mnoha diskoték.

Cabarete
Cabarete leží v jedné z nejhezčích zátok v severní části Dominikánské republiky a patří mezi nejlepší místa pro windsurfing na světě. Je to ideální místo pro mladé a ty, kteří se mladí cítí. Ke karibskému životu patří strávit večer v restauracích, barech nebo diskotékách.

Playa Dorada

Playa Dorada leží na severu Dominikánské republiky a  je ideálním místem pro aktivní dovolenou. V hotelové zóně se nacházejí hotely všech kategorií, které nabízejí svým klientům mnoho možností jak využít volný čas, např. sportovní aktivity, které zahrnují golf (golfová hřiště v Dominikánské republice jsou považována za jedna z nejlepších). Jen cca. 5 km je vzdáleno městečko Puerto Plata.

Puerto Plata
Na úpatí 793m vysokého Pico Isabel de Torres leží městečko Puerto Plata, postavené ve viktoriánském stylu s manufakturami na výrobu rumu. K vrcholu Pico Isabel jezdí lanová dráha, kde navštívíte 700 metrů vysokou horu Isabel de Torres (lanovka) se sochou Krista, monumentální stavbu po vzoru sochy z Rio de Janeria. Puerto Plata je hlavním městem severu a nejvýznamnějším námořním přístavem Atlantiku po dlouhá léta. V Puerto Plata najdete staré opevnění Fortlezza de San Felipe, viktoriánské domy, jantarové muzeum a  četné obchůdky.

Orientační ceny služeb
:
Jeep Safari s obědem 72 USD (exotické vesnice, život domorodců, hory a přírodní scenérie), Santo Domingo City Tour (celodenní) s obědem 49 USD (palác El Alcazar, muzeum Las Casas Reales + gallery, National Palace, National Theatre, Olympic Center, gigantický monument Columbus – Faro Colon, přírodní prameny a jeskyně Los Tres Ojos), Santo Domingo (1/2 denní) 33 USD (koloniální zóna, akvárium, nákupy, prezidentský palác), ostrov Catalina 75 USD s obědem (plavba na jachtě, šnorchlování, koupání, návštěva vesničky Altos de Chavon), Národní park Los Haitises + ostrov Bacardi s obědem 95 USD (cesta vnitrozemím, plavba na člunu, jeskyně s indiánskými malbami, Ptačí útesy, ostrov Bacardi, nápoje), Rybolov 89 USD (rybolov velkých ryb na jachtě cca 5 hod., v ceně nápoje), Rafting se snídaní a obědem 99 USD (nejvyšší hory Karibiku, v ceně nápoje), Velké safari v nár. parku Laguna Limon s obědem 99 USD (výlet do vnitrozemí ostrova, vyjížďka na koních, koupání na pláži Costa Esmeralda, ukázka výrobi doutníků, kohoutí zápasy, plavba po laguně, v ceně nápoje), Safari s obědem 75 USD (ekoturistický výlet na otevřených vozech, koupání u vodopádů, návštěva dominikánské rodiny, ukázka výroby doutníků, kohoutí zápasy, v ceně nápoje), Národní park Jezero Enriquillo s občerstvením 99 USD (největší slaná laguna Karibiku, plavba po jezeře, rezervace krokodýlů a leguánů, hranice s Haiti, v ceně nápoje), Pozorování velryb a ostrov Bacardi s obědem 99 USD (cesta vnitrozemím, plavba lodí do míst, kde je možno spatřit velryby, ostrov Bacardi, v ceně nápoje, koná se pouze od 20. 1. do 20. 3.).

 
 
Destinace v oblasti


Apropos
Cayo_Largo
(c) 2021   Webdesign InternetPro Factory