Dovolená od nás   |   Nabídka Letenek   |   Cestovní pojištění   |   Kontakt tisk
DESTINACE
OKRUŽNÍ PLAVBY
POZNÁVACÍ OKRUHY
SPECIÁLNÍ NABÍDKA

Animovaný Banner

salsa_dance
Turecká riviera

 Rozprostírá na pobřeží Středozemního moře mezi městy Antalya, Side a Alanya a co se turistického ruchu týče, je nejnavštěvovanější a nejoblíbenější oblastí v zemi.

Pohoří Taurus, které se vine paralelně k pobřeží Středozemního moře, ho chrání před nepříznivým počasím. Letní sezóna trvá od počátku května do konce října, počasí je zde stálé s teplotami okolo 35°C. Tato část Středozemního moře patří k nejteplejším a zároveň nejoblíbenějším neboť pobřeží je lemováno pásem písečných a oblázkových pláží.

Turecká riviéra nabízí možnost prožití nádherné dovolené u moře, přitom se seznámit s odlišnou orientální kulturou a prohlédnout řadu antických památek. Alanya Město s dávnou historií bylo založené již ve 3 stol. před naším letopočtem. V římských dobách bylo v celém Středomoří proslulou pirátskou pevností.

 Mohutná pevnost tyčící se nad někdejším sídlem pirátů skýtá ze svých bašt pohled na překrásnou Kleopatřinu pláž. V této oblasti s výjimkou Kleopatřiny pláže se pod vodou vyskytují skalnaté výběžky, na které je třeba při vstupu do vody dát pozor. Pulzující letovisko je obklopené banánovými plantážemi a pestrými ulicemi s řadou obchodů, restaurací a kaváren. Transfer z mezinárodního letiště Antalya trvá asi 110 - 170 minut.

 
 
Destinace v oblasti


Apropos
Cayo_Largo
(c) 2021   Webdesign InternetPro Factory