Dovolená od nás   |   Cestovní pojištění   |   Kontakt   |   Last Minute tisk
DESTINACE
OKRUŽNÍ PLAVBY
POZNÁVACÍ OKRUHY
SPECIÁLNÍ NABÍDKA

Animovaný Banner

salsa_dance
Varadero
Nejznáměším turistickým magnetem Kuby je bezesporu Varadero, které se nachází na poloostrově Hicacos. Původně opuštěná a divoká oblast začala být v podvědomí až ve 20. letech minulého století, kdy americký multimilionář Irenee Du Pont začal využívat Varadero pro severoamerický trh, a od 30. let se stalo oblíbeným prázdninovým místem nejvyšší kubánské společnosti.


Dnes je Varadero jedno z největších turistických letovisek na Kubě. Vyznačuje se moderními hotely, kvalitním servisem, příjemnými domorodci, úchvatnou, cca 20 km dlouhou pláží s bílým a velice jemným pískem (patří bez nadsázky mezi deset nejlepších pláží v Karibiku) a průzračně čistým Karibským mořem. Od západního konce poloostrova k samotné špičce měří Varadero 16 km a dopravu zde zajišťuje místní turistický shuttle bus. Tato nevelká vzdálenost se dá lehce zvládnout i na vypůjčeném kole nebo na oblíbených mopedech. 

Varadero se nachází 140 km od Havany (cca 2 hod. jízdy). V letovisku, které je lemováno lagunou, najdete mnoho restaurací, barů, kaváren a obchůdků. Turistické středisko se začalo budovat v 70. letech a pyšní se kvalitními moderními hotely, poskytující většinou servis All Inclusive. Budovy hotelů svým architektonickým řešením nijak nenarušily tuto ojedinělou lokalitu. Varadero poskytuje vše, co lze očekávat od vysněné dovolené. Je ideálním místem pro rodiny s dětmi a milovníky vodních sportů, jako je potápění, šnorchlování, windsurfing, plachtění nebo paragliding. U většiny hotelů jsou návštěvníkům k dispozici tenisové dvorce a široké sportovní zázemí. Pro golfisty se poblíž hotelu Malia Las Américas nachází velmi hezké golfové hřiště s počtem 18 jamek. Během dne se ve většině hotelů organizují animační programy. Na své si přijdou i ti, kteří mají rádi rušný noční život. 

    

Na dohled od Varadera leží koloniální města Matanzas a Cárdenas s řadou památek, které lze navštívit. Lákadlem pro turisty je plavba lodí Varasub s proskleným dnem, show s delfíny, plavba na katamaránu na nedaleký korálový ostrůvek Cayo Blanco spojená se šnorchlováním a koupáním, projížďky z přístavu Marina Chapelin na motorových člunech po mořských lagunách nebo vzdálenější výlety do Havany, provincie Pinar del Río a měst s pravou karibskou koloniální architekturou Ciefuegos a Trinidadu. Oblíbené jsou výlety na známou krokodýlí farmu Guamá.

      
 
 
Destinace v oblasti


Apropos
Cayo_Largo
(c) 2023   Webdesign InternetPro Factory