Dovolená od nás   |   Cestovní pojištění   |   Kontakt   |   Last Minute tisk
DESTINACE
OKRUŽNÍ PLAVBY
POZNÁVACÍ OKRUHY
SPECIÁLNÍ NABÍDKA


Poznávací okruh Kubou
InformacePodrobnostiMapaFotogalerie
Velký okruh - Santiago de Cuba
All Inclusive Golf Tenis Potápění Koupání Loď Děti
Praha – Varadero (Havana) - Praha
Počet nocí a dní: 10 / 11 nocí – 12 / 13 dní

Itinerář poznávacího zájezdu:
Varadero – Havana - Viñales – Guamá – Cienfuegos – Trinidad – Sancti Spíritus – Camagüey – Bayamo – Santiago de Cuba – Havana - Varadero

P R O G R A M:
1. den
Praha - Varadero - Havana
K večeru přílet na letiště Varadero – transfer do Havany. Ubytování v hotelu Comodoro, večeře.

2. den
Havana – Viñales
Po snídani odjezd do provincie Pinar del Río a překrásného údolí „Viñales”. Prohlídka města Pinar del Río a návštěva továrny na výrobu doutníků. Příjezd do Viñales, návštěva Mural de la Prehistorical, kde jsou ke zhlédnutí nástěnné malby. Oběd v místní restauraci. Návštěva indiánské jeskyně Cueva del Indio a výlet na lodi. Výhled z terasy Los Jazmines na nejznámější a nejčastěji fotografovanou část údolí Viñales. Ubytování v hotelu La Ermita nebo Los Jazmines. Večeře v hotelu.

3. den
Viñales - Havana
Snídaně. Odjezd do Havany. Návštěva historických a architektonicky významných budov a zajímavých míst – náměstí Plaza de Arms, Plaza de San Francisco, návštěva městského muzea Museo de la Ciudad v mohutném paláci Palacio de los Capitanes Generales a prohlídka známé kavárny Café El Mercurio. Zastávka na náměstí Plaza de la Catedral, a dále procházka ulicí Marcaderes a Obrapia. Návštěva slavné restaurace Bodeguita del Medio s možností ochutnání mojita nebo jiného oblíbeného koktejlu a dále prohlídka musea rumu Fundación Destilera Habana Club s uvítacím nápojem. Pokračuje se na Parque Central k velkolepé budově Capitolio Nacional. Za pozornost rozhodně stojí také budova divadla Gran Teatro. Oběd v restauraci ve staré Havaně. Po obědě pokračuje prohlídka moderní Havany, návštěva rezidenční čtvrti Miramar a pobřežní kolonády Malecón. Zastávka na náměstí revoluce a poté možnost strávit zbytek dne vlastní procházkou po městě. Návrat do hotelu, večeře. Fakultativně možnost návštěvy slavné noční taneční show Cabaret Tropicana.

4. den
Havana – Guamá – Cienfuegos
Po snídaní odjez do provincie Matenzas, kde se nachází velký přírodní park s osadou La Boca u jezera Laguna del Tesoro. Pokračuje návštěva známé krokodýlí farmy (Criadero de Cocodrilos) a osady Guamá, která tvoří přírodní skanzen se sochami indiánů kmene Taíno v životní velikosti. Oběd v restauraci La Boca. Odpoledne odjezd Cienfuegos, prohlídka města, návštěva divadla Teatro Tomás Terry a architektonicky velmi zajímavé budovy Palacio de Valle. Ubytování v hotelu Club Amigo Rancho Luna nebo Faro Luna. Volný podvečer ke koupání, večeře v hotelu.

5. den
Cienfuegos – Trinidad
Po snídaní odjezd do Trinidadu. Okruh koloniální částí města s návštěvou muzea Museo Romántico, centrálního náměstí Plaza Mayor, známé restaurace a baru La Canchánchara, kostela Eremita de Neustra Seňora a centra společenského života Trinidadu – Parque Céspedes. Oběd v místní restauraci. Odpoledne volno k návštěvě známé pláže poloostrova Península Ancón. Ubytování v hotelu Ancón se stravou a programem All Inclusive.

6. den
Trinidad – Sancti Spíritus – Camagüey
Po snídaní odjezd do známého údolí Valle de los Ingenios – Údolí cukrovarů, kde se nachází areál koloniální farmy Manaca Iznaga a Guachinango. Oběd v typické restauraci, po obědě možnost projížďky na koních nebo koupání v řece. Hlavní město provincie Sancti Spíritus, přejezd do provincie Camagüey. Ubytování v hotelu Camagüey. Večeře v hotelu.

7. den
Camagüey – Bayamo – Santiago de Cuba
Po snídani odjezd. Prohlídka města Camagüey a návštěva města Bayamo. Oběd v místní restauraci. Pokračování cesty do Santoago de Cuba. Návštěva slavné „Basilica El Cobre“ k večeru ubytování v hotelu Versalles v centru města. Večeře v hotelu.

8. den
Santiago de Cuba
Po snídaní prohlídka města. Procházka centrem města, zdejší pamětihodná místa; ať historická jako je centrální katedrála, charismatické náměstí Parque Céspades nebo ,,rodiště" proslulé skupiny Buena Vista Social Club; zdejší Casa de Trova; kosmopolitní sbírky v muzeu rodiny Bacardí vystavené v původním sídle této rodiny; muzeum „26 Juni“, pevnost El Morro nebo měšťanský dům Antonio Maceo. Oběd v místní restauraci. Výrobnu celosvětově proslulého rumu lze vidět v blízkosti přístavu; stejně jako mauzoleum revolucionáře José Martino, historický hřbitov nebo kasárna Moncada; kde začala cesta ke castrovské revoluci. Večeře v hotelu Versalles.

9. den
Santiago de Cuba – Havana - Varadero
Po snídani odjezd na letiště v Santiagu, vnitrostátní let do Havany a následující transfer na Varadero. Ubytování v hotelu All Inclusive  - Club Amigo Varadero.

10. (11.) den
Varadero
Užívání služeb All Inclusive. Pobytu na jedné z nejlepších pláží v Karibiku, sportovní aktivity, účast na animačních programech, večer případná návštěva turistického centra Varadera. Fakultativně celodenní výlet na katamaránu na ostrov Cayo Blanco, možnost šnorchlování a potápění.

11. (12.) den
Varadero - Praha
K večeru odjezd na mezinárodní letiště na Varaderu, odlet do Evropy – přílet do Prahy následující den.

12. (13.) den
Praha
Přílet do Prahy v poledních hodinách

HOTELY - ubytování
Havana: 2 noci v hotelu Comodoro 4* (HB) s polopenzí.
Viñales, Pinar del Río: 1 noc v hotelu La Eremita nebo Los Jazmines 3* (HB) s polopenzí.
Cienfuegos: 1 noc v hotelu Club Amigo Rancho Luna nebo Faro Luna 3* (AI) s All Inclusive.
Trinidad: 1 noc v hotelu Ancón 3* (AI) s All Inclusive.
Camagüey: 1 noc v hotelu Camagüey 3* (HB) s polopenzí.
Santiago de Cuba: 2 noci hotel Versalles 3* (HB) s polopenzí.
Varadero: 2 (3) noci v hotelu Club Amigo Varadero 3*+ (AI) s All Inclusive
Obsazenost pokojů je max. 2 osoby v DBL standard nebo 2 dospělé osoby + jedno dítě ve věku 3 – 12 let.

Služby zahrnují:
- 10 (11) nocí ubytování v hotelech uvedených v programu s plnou stravou kombinovanou s All Inclusive.
- Stravováním a program All Inclusive: formou bufetu se podávají všechna jídla. Neomezená je konzumace nealkoholických a alkoholických nápojů místní výroby s širokou nabídkou tropických koktejlů. Možnost zapůjčení sportovních potřeb, animační a večerní programy.
- Všechna doprava a transfery jsou v klimatizovaném autobusu.
- Anglicky mluvícího průvodce (český průvodce na vyžádání a za příplatek)
- Návštěvy, obědy a exkurse podle uvedeného programu.
- Leteckou přepravu Praha – Varadero (Havana) – Praha.

Služby neobsahují:
- jinak vyžádané služby na místě
- nápoje k obědu a večeři mimo programu All Inclusive
- spropitné

- fakultativní nabídky

Změna vyhrazena

Informace o oblasti

Fotogalerie

Počasí v oblasti


Apropos
(c) 2024   Webdesign InternetPro Factory