Dovolená od nás   |   Nabídka Letenek   |   Cestovní pojištění   |   Kontakt tisk
DESTINACE
OKRUŽNÍ PLAVBY
POZNÁVACÍ OKRUHY
SPECIÁLNÍ NABÍDKA

Animovaný Banner

salsa_dance
Perla Středomoří
Ostrovy: Mallorca, Menorca, Ibiza, Formentera, Carbera a mnoho dalších malých ostrůvků tvoří španělskou provincii Islas Baleares ležící v západním Středomoří. Jméno těchto překrásných ostrovů bylo odvozeno od slova "balearides", což bylo označení pro domorodé vrhače kamenů, kteří se takto snažili ubránit ostrov před nepřáteli.
Mallorca je největší z těchto ostrovů. Jeho rozloha je 3640 km². Pobřeží ostrova má okolo 550 km, a stalo se jedním z hlavních lákadel pro turisty ze všech zemí Evropy. Podél kilometry dlouhých pláží z jemného písku na jihozápad od hlavního města Palma de Mallorca vyrostla celá řada oblíbených letovisek.

Klima
Ostrov Mallorca leží v mírně subtropickém pásmu, zimy jsou mírné a vlhké, s nejnižší teplotou asi 10 stupňů Celsia, léta jsou naopak suchá s nejvyšší teplotou asi 33 stupňů Celsia. Severozápad ostrova má průměrné roční množství srážek cca. 1.500 mm, jih pouze 400 mm. Horský masív Tramuntana chrání ostrov před nepříznivým počasím. Průměrné roční teploty jsou maximálně 21,2 stupňů Celsia a minimálně 13,8 stupňů Celsia. Přes 60% hodin v roce je slunečných.

teplotyI.II.III.IV.V.VI.VII.VIII.IX.X.XI.XII.
vzduch °C141518202427293027241916
moře °C141415182123262725231916

Zajímavá místa
Na Mallorce objevíte jedinečnou přírodu: impozantní hory na západě, průsmyky, říčky, suché stepi, úrodné nížiny a všudypřítomné moře a pláže. Krátké vzdálenosti umožňují poznání celého ostrova a jeho bohaté historie, která ovlivnila i celý Pyrenejský poloostrov. Pokud máte rádi dlouhé pláže, spoustu zábavy a noční život, pak je pro vás ideálním místem 6 km dlouhá pláž v těsné blízkosti Palma de Malorca a letovisko El Arenal. Hlavní město je na dosah jak autobusem, tak i taxíkem. Kdykoliv si můžete vychutnat jeho památky, obchody a noční život. Pokud vás přitahuje pravý opak, můžete strávit dovolenou na východním pobřeží s množstvím malých pláží mezi skalisky, daleko od ruchu města a velkých letovisek. Kompromisem jsou menší letoviska s kvalitním ubytováním a službami. Přes den slunění na pěkných plážích, po pláži klidné procházky, posezení na venkovních terasách nebo nákupy v některém z mnoha malých krámků či butiků a noc prožít v diskrétním baru s tanečním parketem.

Pokud si pronajmete auto, můžete si projet celý ostrov. Objevíte poutní místa a kláštery (Lluc), malebné vesničky (Soller), historii slavných osobností (Chopin, Sandová), krásné přírodní scenérie, průrvy a kaňony (La Calobra) a křišťálově čistou vodu i zajímavou scenérii na mysu Formentor. Každý návštěvník si najde právě to, co se mu líbí. Na Mallorce je stále co objevovat - jen málo návštěvníků se na ostrov nevrátí ještě jednou...
 
 
Destinace v oblasti


Apropos
Cayo_Largo
(c) 2021   Webdesign InternetPro Factory