Dovolená od nás   |   Nabídka Letenek   |   Cestovní pojištění   |   Kontakt tisk
DESTINACE
OKRUŽNÍ PLAVBY
POZNÁVACÍ OKRUHY
SPECIÁLNÍ NABÍDKA

Animovaný Banner

salsa_dance
Provincie Cienfuegos
Tato provincie na jihu centrální části Kuby nabízí zejména obrovský mořský potenciál a bohaté historicko-kulturní tradice. Přístavní město Cienfuegos, zároveň hlavní město provincie, bylo založeno v roce 1514. Sebevědomí významného města mu vnesli roku 1819 někdejší osadníci francouzské kolonie Luisiany (USA), kteří na Kubu přišli rozvíjet průmysl. Dodnes si město zachovalo neoklasickou a kosmopolitní atmosféru. Je známé pro svou  přezdívkou „Perla jihu“. Zdejší přístav s pevností Castilo de Jagua patřil mezi nejvýznamnější přístavy v Karibiku během španělské koloniální éry. Jako „krásné město na moři“ nazval Ciefuegos slavný rodák – zpěvák Benny Moré. Benny Moré je považován za největšího sonera a jeho skladby značně ovlivnily vývoj salsy. Složil také nejznámější kubánskou píseň "Guantanamera" s textem José Martího.


V každém případě krásná poloha města nad mořským zálivem a kulturně a architektonicky cenné  historické jádro (národní památka) a pravoúhle vedené moderní ulice stojí za vidění. Na náměstí Parque Martí stojí od roku 1902  jediný triumfální oblouk na Kubě a v jeho blízkosti se nacházejí cenné stavby jako katedrála Concepción, akademie San Lorenzo, divadlo a nejstarší budova náměstí el Palatino.

      

Milovníkům přírody se nabízí jedinečná botanická zahrada Jardín Botánico a malebný terasový vodopád El Nicho. Milovníkům jídla a pití je k dispozici oblíbená restaurace Cueva del Camarón ve čtvrti Punta Gorga zaměřená na mořské speciality, například na krevety na špeku a na další místní pochutiny. Pro zájemce o potápění je poblíž pobřeží řada atraktivních míst, jako jsou podmořské jeskyně nebo vraky lodí. Velmi oblíbené je koupání v pobřežních lagunách Karibského moře. Je možné podniknout i výlet k vodopádu Salto de Caburní do pohoří Sierra del Escambray.
 
 
Destinace v oblasti


Apropos
Cayo_Largo
(c) 2021   Webdesign InternetPro Factory