Dovolená od nás   |   Nabídka Letenek   |   Cestovní pojištění   |   Kontakt tisk
DESTINACE
OKRUŽNÍ PLAVBY
POZNÁVACÍ OKRUHY
SPECIÁLNÍ NABÍDKA

Animovaný Banner

salsa_dance
Trinidad

Nejlépe zachovalé koloniální město v celé zemi. Leží v jihozápadní části provincie Sancti Spíritus a je jedním z nejvyhledávanějším kubánských turistických cílů. Město založil v roce 1513 Diego de Valázquez. Je zachovalým historickým a urbanistickým celkem, pyšní se řadou uměleckých galerií a je s Havanou považován za kulturní centrum Kuby. I přes bohatou historii, zůstalo město v pozadí až do 18.století. Bylo sídlem pašeráků, kteří přiváželi otroky a zlato z Jamajky (okupované Brity). To vše se změnilo začátkem 19. století, kdy vzpoura otroků na Haiti zapříčinila, že francouzští plantážníci přišli do Trinidadu a založili si zde svoji mini říši. Trinidad těžil z vývozu cukrové třtiny, dokud plantáže nezdevastovala Válka za nezávislost. Krátké období rozkvětu lze dnes spatřit v barokních stavbách (kostelní věže), mramorových podlahách v Carrace. Nejzajímavějším muzeem je Museo Histórico Municipal. Za prohlídku stojí také keramická dílna Taller Alfarero, kde se keramika vyrábí stále tradičním způsobem. Roku 1950 se Trinidad stal národní kubánskou památkou a v roce 1989 jej UNESCO prohlásilo za součást světového kulturního děditství. Dnes patří Trinidad s „Údolím cukrovarů“ Valle de los Ingenios k nejznámějším turistickým zajímavostem.

      

Uvnitř města návštěvník Trinidadu uvidí značné množství zrestaurovaných a následně předělaných domů na obchody, muzea, umělecké galerie a restaurace. Není zde prakticky žádná doprava, i jízda na kole je tu omezená, protože velký podíl na tom má nezvykle dlážděný povrch ulic. Ve starém městě návštěvníky učarují malovaná zábradlí, sochy chrtů a zářící koloniální budovy. Museo Romántico se chlubí originální sbírkou nábytku a porcelánu, v jiném museu - Museo de Arqueología – lze spatřit kosterní pozůstatky indiánů, otroků a vycpaných zvířat. Museí je tu mnoho a lze z čeho vybírat. Záleží na vkusu návštěvníků, a nebo jednoduše lze obejít všechny muzea a nikdo nemusí být zklamán. Za prohlídku stojí i továrna na doutníky Piro Guinart, do které lze nahlédnout a obdivovat kouzlo a tajemství výroby. Není nijak velká, pracuje zde pouhých 30 zaměstnanců.

 Toulky ulicemi Trinidadu jsou tím nejúžasnějším, co zde každý může zažít. Ani místní obyvatelé neznají názvy nových uliček, které tu stále vznikají, neví, zda-li vůbec existují a kde se nacházejí, takže něco jako je mapa asi bude k ničemu. Každá ulička je něčím zajímavá, každá skrývá vlastní koloniální poklad. Nevěříte? Projděte se a „zevlujte“, ztratit se nemůžete, tak velké město zase není, takže se klidně ponořte do svého snění a obdivujte místní krásy.

Poblíž Trinidadu se nachází mnoho turistických atrakcí, a jejich prohlídka může zabrat i pár dní. Je tu dost takových míst, která svou krásou dokážou uchvátit srdce a mysl člověka, který je krásám otevřen. Jmenujme třeba jednu z nejhezčích pláží na Kubě - široká a bílá pláž Playa Ancón nebo údolí Cukrovarů a vodopády a řeky v pohoří Escambray.
 
 
Destinace v oblasti


Apropos
Cayo_Largo
(c) 2021   Webdesign InternetPro Factory