Dovolená od nás   |   Cestovní pojištění   |   Kontakt   |   Last Minute tisk
DESTINACE
OKRUŽNÍ PLAVBY
POZNÁVACÍ OKRUHY
SPECIÁLNÍ NABÍDKA


SANTA CLARA
Santa Clara je hlavní město kubánské provincie Villa Clara. Nachází se ve střední části Kuby, asi tři hodiny jízdy od Havany. Město bylo založeno v roce 1689. V Santa Claře žije více než čtvrt milionu lidí. Je to příjemné univerzitní město a významné centrum obchodu s nerosty a cukrovou třtinou.

Santa Clara se vyznačuje převážně architekturou koloniálního stylu s úzkými ulicemi. Ve městě se nachází rozlehlý park Vidal, místo častých schůzek a příjemná lokalita pro trávení volného času. V parku stojí bronzová socha Marty Abreu, populární osobnosti střední Kuby. Marta Abreu byla velkou mecenáškou a bývá označována i za předchůdkyni sociálních služeb. Obyvatelé Santa Clary ji milují a uctívají její památku.

V Santa Claře se nachází také mauzoleum s ostatky Che Guevary a jeho šestnácti spolubojovníků a muzeum věnované životu Che Guevary. Ve městě je i zrekonstruovaná scéna vykolejení obrněného vlaku během bitvy o Santa Claru v roce 1958, poslední bitvy Kubánské revoluce.

Prostředí města je velmi příjemné. Kromě Parque Vidal tu najdete i mnoho dalších parků. Navštivte také katedrálu z 20. let 20. století, vybudovanou v novogotickém stylu. Na jednom z kopců Loma del Capiro byla vybudována kovová plastika od Jose Delarry, která má symbolizovat vůli Kubánců ke sjednocení jejich národa. Tento monument obklopují zákopy vybudované kubánskými rebely, kteří se zde ukrývali v době bitvy o Santa Claru.

Santa Clara je rodištěm slavného kubánského pianisty a skladatele Rubéna Gonzáleze, který proslul především jako člen skupiny Buena Vista Social Club, zvěčněné ve filmu Wima Wenderse.

 
 
Destinace v oblasti


Apropos
(c) 2024   Webdesign InternetPro Factory