Dovolená od nás   |   Cestovní pojištění   |   Kontakt   |   Last Minute tisk
DESTINACE
OKRUŽNÍ PLAVBY
POZNÁVACÍ OKRUHY
SPECIÁLNÍ NABÍDKA


Cayo Coco/Guillermo
 Bouřlivý rozvoj turistiky na severních ostrůvcích Kuby zaznamenala v posledních letech východní provincie Ciego de Ávila, která je známá především svou úrodností díky velkým zásobám podzemní vody a pěstováním cukrové třtiny, citrusů a dalších plodin. Dnes je tento slibný region v kubánském turistickém zeměpisu známý jako Královské zahrady (Jardínes del Rey), což je název, který tomuto růženci nevšedně krásných ostrůvků dal v první polovině 16. století první kubánský guvernér Diego Velázquez.

Nejvíce využívané je území ostrovů Cayo Coco a Cayo Guillermo, které spojuje s pevninou sypaná hráz v délce 17 kilometrů. Ostrovy jsou přírodní reezervací. Je zde hojný výskyt ibisů bílých, kteří propůjčili této části provincie Ciego de Ávila přízvisko “ostrov plameňáků”. Velká kolonie plameňáků růžových na jihu ostrova poskytuje nezapomenutelný pohled při přejíždění hráze zejména brzy ráno nebo v podvečer.

 Více než 30 kilometrů panenských pláží a jedinečná přitažlivost pro potápěče díky dnu chráněnému nejrozsáhlejší korálovou bariérou na světě (jediné ještě výhodnější místo se nachází v Austrálii), krása krajiny a dobře zachované tropické ekosystémy dokáží zlákat i nejnáročnějšího turistu.

Ostrovy Cayo Coco a Cayo Guillermo jsou od Havany vzdáleny 500 km a od letoviska Varadero 400 km. Jak z Havany, tak z Varadera lze na ostrovy cestovat autem nebo letadlem.

Cayo Coco
Je jeden z drahokamů v náhrdelníku souostroví Cayos. Pohodlí moderního světa zde bylo decentně přidáno, aby doplnilo a chránilo zdejší přírodu. Říká se, že Playa Pilar je nejlepší pláží na Kubě. 10 km korálových útesů se může zdát jako velké akvárium díky rozmanitosti a velkému výskytu mořských tvorů. Pro milovníky potápění zde bylo pečlivě vybráno 20 potápěčských revírů tak, aby splňovaly kritéria i těch nejnáročnějších klientů. Za návštěvu stojí i krokodýlí farma.

Cayo Guillermo
Prostředí lesů, lagun a písečných pláží je prakticky nedotčeno moderním světem. Turistický komplex se rozprostírá na 8 km dlouhé úžasné bílé pláži, na které kdysi Ernst Hemingway rybařil a čerpal inspiraci pro své romány. Jeho slavný Ostrov v proudu má ideální podmínky pro potápění. V okolí je mnoho korálových útesů s pestrou mořskou faunou a flórou. Romantiku této oblasti dotvářejí i růžoví plameňáci.
 
 
Destinace v oblasti


Apropos
(c) 2024   Webdesign InternetPro Factory