Dovolená od nás   |   Cestovní pojištění   |   Kontakt   |   Last Minute tisk
DESTINACE
OKRUŽNÍ PLAVBY
POZNÁVACÍ OKRUHY
SPECIÁLNÍ NABÍDKA


Praktické rady

Časové pásmo:
Kuba se řídí časem dle 75 poledníku na západ od Greenwiche, ale v období od října do dubna obvykle  posune rafičky svých hodin o hodinu dopředu, aby lépe využila denní světlo. Kuba náleží do stejného časového pásma jako atlantické pobřeží USA , tedy do časového pásma jinak zvaného  EST (East Standard Time)".

Lékařská péče: Je plně zajištěna. V turistických střediscích jsou k dispozici mezinárodní kliniky, lékárny a další zařízení, kde je poskytována péče na nejvyšší úrovni. Pohotovostní služba je turistům poskytována ve všech zdravotnických zařízeních v zemi. Kvalita kubánského zdravotnictví je mezinárodně uznávána , stejně jako vysoká kvalifikace kubánských lékařů.

Léky: Pokud pravidelně používáte nějaké léky, doporučujeme vzít si s sebou dávku postačující na celou dobu pobytu. Může se totiž stát, že se na Kubě takový lék neprodává. V opačném případě byste byli nuceni navštívit lékaře, aby Vám předepsal preparát  stejných účinků.

Voda:
Ve městech a v turistických střediscích je voda chlorována a je pitná. Můžete používat také balenou minerální vodu, která je vysoce kvalitní a je k dostání ve všech zařízeních cestovního ruchu.

Komunikace: Pro volání z Kuby do zahraničí je třeba vytočit nejprve 119, pak volací kód země a volané číslo. Pro volání na Kubu vytočte předčíslí pro volání do zahraničí (00), dále předčíslí Kuby (53), a nakonec místní předčíslí a volané číslo.

Oblečení: Doporučujeme volné bavlněné oblečení. V zimních měsících  stačí lehčí vlněný svetr. Obuv by měla být lehká a pohodlná, nejlépe kožená nebo látková. Doporučujeme také používat kšiltovku nebo klobouk, který vás ochrání před slunečními paprsky.

Ochrana před slunečním zářením
: Doporučujeme používat přípravky s vyšším ochranným faktorem, protože delší vystavení slunečním paprskům může způsobit spáleniny. Pro ochranu zraku je lépe používat sluneční brýle.

Cestování po Kubě: Kuba má širokou síť silnic a dálnic, značení odpovídá mezinárodním zvyklostem, jezdí se vpravo. Ve všech turistických střediscích  je k dispozici pronájem aut, s řidičem i bez, stejně jako taxi a motorky. Lze využít místní pravidelné i charterové lety. V Havaně a na Varaderu funguje také systém autobusové dopravy pro turisty Vaivén, mezi většími městy lze použít vlakové spojení nebo pravidelné klimatizované autobusové linky Viazul.

Elektřina: Rozvod elektrického proudu je jednofázový, 110 V a  60 Hz. V některých hotelích je také rozvod 220 V a 60 Hz. Zásuvky jsou ale v obou případech většinou ploché (americký typ), doporučujeme proto adaptér.

Peníze: Pro platební styk s cizinci se používá kubánské konvertibilní PESO s označení CUC. Orientační kurz je 1EUR =1,24CUC nebo 1USD=0,93CUC. Obyvatelé používají místní peso s označením CUP. Jeho orientační kurz je 1EUR=35,6CUP nebo 1USD=26,5CUP. Vnitřní přepočet je zhruba 1CUC=28,6CUP. Banky jsou otevřeny v pracovní dny v době 9 - 15 hodin. Směnu peněz lze uskutečnit v každém hotelu.

 
 
Destinace v oblasti


Apropos
(c) 2024   Webdesign InternetPro Factory